مقالات

قرص های ضد انگل سگ و گربه را بهتر بشناسید

2020/05/06 02:28:11

در این مقاله اطلاعاتی عمومی در مورد ترکیبات، اثرات و عوارض این قرص ها خواهید خواند. این اطلاعات صرفا جهت اطلاع افراد کنجکاو ارائه میگردد و نباید مورد استفاده افراد غیر متخصص قرار گیرد.


قرص های ضد انگل مورد استفاده در سگ ها و گربه ها عمدتا بصورت ترکیبی از موارد زیر هستند:

  • پرازیکوانتل 
  • پیرانتل پاموآت 
  • فنبندازول 
  • فبانتل 
  • نیکلوزامید 
  • اکسی بندازول 


در ادامه هر یک را بهتر خواهید شناخت...

"بهترین تاریخ مصرف" چیست؟

2019/08/28 14:45:44

موضوع عبارت "بهترین تاریخ مصرف" که به زبان انگلیسی  Best Before End یا BBE و به زبان آلمانی Mindesthaltbarkeitsdatum یا MHD نوشته می شود، بر خلاف عبارت "تاریخ انقضا" نه در مورد سلامت، بلکه در مورد کیفیت است. غذا میتواند بعد از این تاریخ نیز همچنان استفاده گردد اما ممکن است کیفیتش مانند قبل از این تاریخ نباشد. برای مثال رنگ، طعم و بو دقیقا مانند قبل نبوده و به مرور این تفاوت افزایش یابد.

بچه گربه شما - نکاتی در مورد رشد سالم ( غذای خشک )

2018/10/08 10:05:17

Image result for cat malt

پذیرش یک بچه گربه تصمیم بزرگیست. دوست جدید شما برای شاید 15 تا 20 سال همراهتان خواهد بود. بنابراین باید نکاتی را جهت مراقبت و غذا دادن به گربه کوچولوتون بدانید، زیرا چیزهایی را که یک بچه گربه از یک غذای خوب نیاز دارد کاملا با یک گربه بالغ متفاوت است. 

حقایقی در مورد سنبل الطیب

2018/09/29 18:32:44

سنبل الطیب (Catnip, catmint, catwort, field balm) گربه سانان شامل گربه ها وشیرها و ... از این گیاهان معطر سیر نمی شوند.

این گیاه اصالتا در اروپا و آسیا بوده است و از گذشته ارتباط آن با گربه سانان مورد توجه بوده تا جایی که نام لاتین آن (cataria) به معنی "مربوط به گربه" بوده است. تحقیقات نشان داده که این گیاه از خانواده نعناست.

اما چرا گربه ها این گیاه را تا این اندازه دوست دارند؟ اگر گربه شما علاقه ای به این گیاه نشان نمی دهد چه؟مالت گربه چیست؟

2018/09/25 14:37:13

Image result for cat malt

زمانی که گربه ها موهای خود را لیس میزنند، در معده آنها گلوله هایی از موهای خودشان (hairball) ایجاد میشود. این مسئله میتواند باعث اختلال در هضم، انسداد مجاری یا اسهال شود.

همچنین گربه هایی که تحرک کافی ندارند، مستعد ابتلا به انسداد مجاری هستند. مالت (Malt) در این موارد میتواند موثر واقع شود.

مالت اشتها را افزایش می دهد و بنابراین برای گربه هایی که بیمار شده اند و یا به هر دلیل دیگری اشتهای آنها کاهش پیدا کرده است، مناسب است.

نمايش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)